ژل چانه

ژل چانه یک روش درمانی زیبایی برای افرادی است که به دنبال افزودن حجم به چانه یا ناحیه زیر فک خود هستند. این روش زیبایی باعث فرم‌دهی چانه شده و چهره زیباتری به شما می‌دهند

ژل چانه چیست؟

ژل‌ چانه، ژل‌های پوستی تزریقی هستند که برای افزودن حجم و شکل به ناحیه چانه و کانتور فک پایین یا به اصطلاح زاویه‌سازی صورت استفاده می‌شوند. ژل‌های پوستی از مواد طبیعی و مصنوعی ساخته شده و برای پر کردن یا بزرگ کردن ناحیه‌ی موردنظر و صاف شدن چین‌و‌چروک‌‌ها، به نواحی مختلف تزریق می‌شوند.

ژل چانه می‌تواند خط فک پایینی را تقویت کرده، زاویه‌ی صورت را متعادل کرده و چانه را برجسته‌‌‌تر کنند. برخی از انواع ژل‌ چانه بیشتر از بقیه دوام دارند. به عنوان مثال، فیلرهای مصنوعی تاثیرات چشم‌گیر و بلند مدتی را ارائه می‌دهند. سایر مواد پرکننده یا فیلر مانند ژل‌های اسید هیالورونیک (HA) به مرور جذب بدن شده و باید در دوره‌‌های منظم تکرار شوند.

تزریق ژل چانه به‌منظور رفع مشکلات چانه انجام می‌گیرد ، از جمله :

  • گودی عمیق و فرو رفتگی چانه
  • ضعف ماهیچه چانه
  • بدفرمی چانه
  • زاویه‌ سازی فک و صورت
  • تزریق ژل به زنخدان چانه و رفع چال یا شکاف روی چانه

 

 

انجام ژل چانه از نظر زیبایی شناختی

در یک صورت ایده‌آل، پل بینی باید با لبه جلویی چانه هم راستا باشد. اگر پروفایل صورت شما در این راستا نیست، تزریق ژل می‌تواند چانه شما را جلو آورده تا از لحاظ زیبایی شناختی به یک ایده‌آل نزدیک‌‌‌تر شود.

البته متخصصان تناسب چانه با خط فک را هم در نظر می‌گیرند. از آنجا که چانه جلوترین قسمت فک است، باید به خوبی با خط فک در تناسب باشد. روند پیری می‌تواند منجر به تجمع چربی در امتداد خط فک شود. این امر اغلب می‌تواند باعث قطع ارتباط بین چانه و خط فک شود. در این موارد تزریق ژل این مشکل را برطرف می‌سازد.

 

مراقبت‌‌های بعد از تزریق ژل چانه

پس از تزریق ژل، به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت از قرارگیری در زیر نور مستقیم خورشید، ورزش شدید و فعالیت بدنی سنگین اجتناب کنید. به محل تزریق دست نزنید و مطمئن شوید که محل تزریق را تمیز نگه می‌دارید.

می‌توان پس از تزریق و به منظور کاهش تورم و درد از کمپرس سرد یا کیسه‌‌های یخ استفاده کرد. از لمس بیش از حد یا ماساژ مناطق تحت درمان تا ۶ ساعت پس از تزریق خودداری کنید.

از مصرف الکل، کافئین، مکمل‌‌های نیاسین، غذاهای حاوی سدیم بالا، غذاهای دارای قند بالا، کربوهیدرات‌‌های تصفیه شده، غذاهای تند و سیگار کشیدن به مدت ۲۴-۲۸ ساعت پس از درمان خودداری کنید.

به مدت ۲۴ ساعت پس از درمان از فرو کردن سر در زیر آب خودداری کنید. بهترین کار این است که از انجام آرایش هم اجتناب کنید. اما اگر باید آرایش انجام دهید، صبر کنید تا التهاب به طور کامل متوقف شود و تورم فروکش کند.

 


تزریق ژل چانه ….


Call Now Button